Strona główna
Menu:
ORGANY GMINY
RADA GMINY
GMINA MYSŁAKOWICE
WŁADZE I ORGANIZACJA
BUDŻET
PODATKI I OPŁATY
PRZETARGI
DOKUMENTY PRAWNE
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
NABÓR DO PRACY
WYBORY
PLANOWANIE PRZESTRZENNE
PLANY ODNOWY MIEJSCOWOŚCI
OCHRONA ŚRODOWISKA
OŚWIATA
KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA
WNIOSKI DRUKÓW I PODAŃ
KSIĄŻKA TELEFONICZNA
DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA
Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji
Narodowy Spis Powszechny 2011
Podmioty:
Redaktor

Redaktor strony
admin admin
Rejestr zmian
Data utworzenia: 2008-07-16 14:12
Ostatnia zmiana: 2008-07-16 14:54
Licznik odwiedzin
Aktualna strona:
Wszystkie strony:826845

Wersja do wydruku

Instrukcja obsługi
Kontakt
Urząd Gminy Mysłakowice
ul. Szkolna 5,
58-533 Mysłakowice
telefon: (075) 64-39-960
fax: (075) 64-39-999
e-mail: gmina@myslakowice.pl
strona: www.myslakowice.pl

admin admin
2008-07-16 14:54:34

KORTY TENISOWE

Korty tenisowe

BUDOWA KORTÓW TENISOWYCH ZAKOŃCZONA

Projekt dotyczył budowy infrastruktury turystycznej w Gminie Mysłakowice na obszarze pogranicza, przez co nastąpi zwiększenie atrakcyjności terenu, jako miejsce ciekawe do zamieszania i odwiedzenia. Jako, że oferta kulturowa stoi u nas na wysokim poziomie, tak ciekawej oferty sportowej nie posiadamy. Wymagania turystów rosną, należy zatem również poprawiać jakość i poziom usług. Turystyka w naszej gminie, stanowi istotny wkład w ekonomiczną stabilizację regionu. Obiekty sportowe poza kilkoma boiskami, nie istnieją. Projekt nasz obejmował budowę dwóch kortów odkrytych do gry w tenisa ziemnego na stadionie gminnym w Mysłakowicach przy ulicy Śląskiej, wraz ze ścianką treningową. Korty wyposażone są w ujęcie wody komunalnej do zraszania nawierzchni i bieżącej konserwacji kortów oraz kanalizację drenażową odwodniającą korty. Grupa docelowa osób, które będą korzystały z kortów, to przede wszystkim mieszkańcy miejscowości Mysłakowice, gdzie mieszka prawie 50% wszystkich mieszańców Gminy. Także mieszkańcy pobliskich okolic będą mieli ułatwiony dostęp do kortów.  Drugą ważną grupą, są turyści na trasie na Karpacz i Kowary a także nasi goście z Niemiec, którzy często odwiedzają naszą Gminę ze względu na tyrolską tradycję. Na obiekcie tym, będziemy chcieli zorganizować w przyszłości rozgrywki międzygminne z terenu Polski i Niemiec. Efekt transgeniczności uzyskamy poprzez lepsze zagospodarowanie terenów i wyrównanie poziomu i jakości życia mieszkańców. Dostosowanie odpowiedniej jakości oferty turystycznej w postaci kortów tenisowych, znacznie zwiększy atrakcyjność naszej miejscowości a także regionu Dolnego Śląska i Wolnego Kraju Związkowego Saksonia.

 

Projekt o charakterze „twardym”, infrastrukturalnym o całkowitej wartości 230 578,45 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 96 911,07 zł. Wkład własny beneficjenta na realizacje projektu wyniósł 133 667,38 zł.

 

Podczas XIII Dni Promocji Gminy Mysłakowice i VIII Festiwalu Lnianego pod Śnieżką, odbyła się uroczysta inauguracja otwarcia kortów tenisowych w Mysłakowicach. W dniu 14.06.2008r., kort uroczyście otworzył wójt Gminy Mysłakowice Zdzisław Pietrowski wraz z zaproszonymi gośćmi z zagranicy i starostwa powiatowego Jeleniej Góry, obecnością zaszczycił nas m.in. Pan starosta Jacek Włodyga. Dodatkowo kort otrzymał „święcenia” od księdza z Mysłakowic. Podczas inauguracji zorganizowaliśmy pokazowy turniej zawodowych tenisistek a także najlepszych „rakiet” Mysłakowic. Pierwsze piłki poszły w ruch! Mamy nadzieję, iż korty będą cieszyły się dużym zainteresowaniem i od rana do wieczora zapełniać się będzie amatorami tenisa ziemnego.

 

 

       Raz jeszcze zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z kortów!